Dzięki różnorodności, życie nabiera smaku.
projekt pełen barw
W tym projekcie postawiono na ciekawe i niezwykle wysmakowane połączenia stylów, kolorów i materiałów. Już w korytarzu uwagę zwraca podłoga z subtelnym ornamentowym wzorem, nawiązującym do stylistyki retro, wykończona płytkami Patchwork Clover Opoczno. To znakomite stylistyczne preludium do tego, czym zaskakuje aranżacja pozostałych pomieszczeń. Obok motywu koniczyny na podłodze pojawia się bowiem klasyczna jodełka. Poza stonowanymi jasnymi barwami i naturalnymi dekorami drewna, uwagę zwracają wyszukane odcienie: pastelowy róż i cytrynowy żółty. W projekcie odnajdziemy zarówno akcenty klasyczne, jak i nowoczesne. Nie zabrakło elementów vintage oraz boho, a wprawne oko wypatrzy także inspiracje pop artem.
Projekt mieszkania dla czteroosobowej rodziny, zlokalizowanego na warszawskim Ursusie, stworzyły projektantki Katarzyna Kacik i Aleksandra Poprawa z pracowni Houmi. Zarówno rodzice, jak i dzieci, dali się poznać jako inwestorzy odważni i zdecydowani, gotowi nawet na najbardziej nieoczywiste połączenia. Ich zaufanie oraz bogactwo inspiracji, które wracały w rozmowach o charakterze przyszłego lokum, otworzyło projektantom drogę do stworzenia koncepcji mieszkania będącego niepowtarzalną mieszkanką stylów.
- Marzenie rodziny? Eleganckie i eklektyczne wnętrze, które jednocześnie byłoby kameralne, przytulne i funkcjonalne – wspominają autorki projektu.
baza kolorystyczna
Punktem wyjścia dla całego projektu było stworzenie tła w postaci białych ścian (udekorowanych sztukaterią) oraz klasyczną stolarką (w postaci drzwi ze stylowymi witrynami). Dzięki temu, poszczególne wyraziste meble i dodatki, a w zasadzie ich kolory i materiały, grają pierwsze skrzypce w aranżacji. Jasne ściany, proste sztukaterie oraz drewniany parkiet ułożony w klasyczną jodełkę, zgodnie z założeniem, stanowią elegancką bazę dla wyposażenia części dziennej. Taki zabieg pozwolił na swobodny dobór kolorów i form wszystkich elementów składających się na ostateczny wystój tej przestrzeni.
kuchnia
Podział na strefy oraz dyskretne oddzielenie salonu od kuchni gwarantuje przeszklona rama przesłaniająca aneks oraz różne materiały na podłodze. W kuchni ponownie pojawiają się płytki podłogowe Patchwork Clover z portfolio Opoczno, które znakomicie współgrają z nieszablonowym kolorem zabudowy kuchennej. Gładkie fronty wykonane z MDF-u zostały polakierowane na odcień pastelowego różu, co w zestawieniu z patchworkową podłogą dało efekt w postaci nowoczesnego retro. Aranżację kuchni dopełnia blat z konglomeratu z delikatną żyłką oraz mozaika w oryginalnym kształcie inspirowanym rybią łuską, zdobiąca ścianę nad blatem.
zdaniem projektantów
– Na podłogę wybrałyśmy płytki Patchwork Clover z Opoczna ze względu na prostą i powtarzalną grafikę. Wygląda ona delikatnie i nie przytłacza pomieszczenia przy zastosowaniu w kilku miejscach. Podłoga wykończona patchworkowymi płytkami, to zarazem jedyne miejsca, gdzie zdecydowałyśmy się wprowadzić wzór, wybierając czarno-biały akcent w stylu retro. Te płytki stanowią świetną bazę dla wszystkich pomieszczeń – mówią właścicielki pracowni Houmi.
eklektyczny salon
Zdecydowaną dominantą w części dziennej jest cytrynowa sofa, ustawiona w centrum przestrzeni dziennej. Warto zwrócić uwagę, że na tle poszczególnych ścian zmienia się jej charakter. Sofa zdecydowanie kontrastuje z pastelowym różem zabudowy kuchennej i wyraźnym wzorem patchworkowej podłogi w kuchni, zaś tło w postaci ściany ze sztukaterią, przeszklonymi drzwiami i plakatami przywołuje na myśl kolorystykę pop art.
łazienka z efektem wow
W reprezentacyjnej część mieszkania znajduje się ponadto łazienka (o pow. 5,6 mkw.) zaprojektowana z myślą o gościach i na użytek córek gospodarzy. Dlatego w jej aranżacji projektantki w nietuzinkowy sposób połączyły elegancję z dziecięcą lekkością. W efekcie wnętrze wywołuje efekt „wow” już od progu.
Na ścianach oraz obudowie wanny zastosowane zostały płytki w kształcie wąskich cegiełek, w kolorze złamanej bieli. Ułożono je nietypowo, bo w pionie, co stanowi dodatkowe urozmaicenie. Tak powstała efektowna lamperia, powyżej której ściany pomalowano na odcień pastelowego różu. Na podłodze ponownie pojawiają się patchworkowe płytki Opoczno. Podłoga pełni rolę łącznika pomiędzy korytarzem a łazienką.
master bedroom
– Inwestorom zależało, aby sypialnia była miejscem, gdzie mogą się zrelaksować. Postawiłyśmy więc na kolory, które dają poczucie spokoju i odprężenia – mówią Katarzyna i Aleksandra z pracowni Houmi. - Naszym ulubionym elementem tej sypialni jest indywidualnie zaprojektowana podwieszana komoda. Pełni nie tylko funkcję miejsca na dodatkowe przechowywanie (jest naprawdę pojemna), ale przede wszystkim jest bazą kompozycji ściany naprzeciwko łóżka. Owalne frezy frontów z rattanowym wypełnieniem, w połączeniu z oryginalnym wzorem dywanów i lampą z papieru, nadają sypialni orientalny klimat.
pokoje dzieci
Pokoje stanowią dwa osobne królestwa sióstr w wieku sześciu i jedenastu lat. - Dziewczyny miały bardzo zróżnicowane oczekiwania, co widać po wnętrzach, które dla nich stworzyłyśmy – wspominają autorki projektu. - Dla młodszej z dziewczynek zaprojektowałyśmy wymarzoną antresolę z łóżkiem na wysokości oraz z miejscem do zabawy na dole. W tym pokoju znalazło się wiele elementów w stylu vintage. To wiklinowa etażerka, lamperia ścienna oraz tapeta z kwiatowym motywem. Stylizowane biurko wraz komodą, projektantki śmiało zestawiły z nowoczesnym wyposażeniem, takim jak kolorowa antresola i zabudowa meblowa. Całość utrzymana jest w kolorystyce stanowiącej mieszankę odcieni różu, brązu i szarości.
Zapisz się do newslettera
nowe kolekcje, podpowiedzi, informacje