Decoroom
realizacje

Decoroom

35-metrowe mieszkanie urządzone z myślą o wynajmie.

małe mieszkanie według pracowni decoroom 1

małe mieszkanie według pracowni decoroom

W projekcie 35-metrowego mieszkania urządzonego z myślą o wynajmie postawiłam na uniwersalne, ergonomiczne i efektowne rozwiązania. Zależało mi, aby wnętrze przykuwało uwagę, a jednocześnie przypadło do gustu jak najszerszej grupie osób.

projekt mieszkania na wynajem

Mieszkanie zaprojektowane jest w stylu modern, a nowoczesną estetykę dopełniają elementy stylu loftowego, stąd wybór płytek Noisy Grey Opoczno. Wykorzystałam je m.in. do dekoracji ściany za TV w salonie. To dość nieoczywiste zastosowanie, ale dające spektakularny efekt i trwałość, co jest istotne w takich przestrzeniach. Aby ściana była jeszcze bardziej efektowna, postawiłam na połączenie szarych płytek z jasnym drewnem, które pięknie ociepla wnętrze. 

projekt mieszkania na wynajem 2
czym wyróżnia się projekt? 3

czym wyróżnia się projekt?

Mieszkanie zaprojektowane jest w stylu modern, a nowoczesną estetykę dopełniają elementy stylu loftowego, stąd wybór płytek Noisy Grey Opoczno. Wykorzystałam je m.in. do dekoracji ściany za TV w salonie. To dość nieoczywiste zastosowanie, ale dające spektakularny efekt i trwałość, co jest istotne w takich przestrzeniach. Aby ściana była jeszcze bardziej efektowna, postawiłam na połączenie szarych płytek z jasnym drewnem, które pięknie ociepla wnętrze. Zdecydowałam, że zarówno meble, panel ścienny jak i  listwy będą z tego samego materiału, dzięki czemu powstało nowoczesne i praktyczne urozmaicenie. Szarość i drewno pojawiają się w całym mieszkaniu.

Łazienka

Płytki w łazience to także kolekcja Noisy Grey. Konsekwentnie, tu także zestawiłam je z drewnem. Chciałam, aby ten zabieg sprawiał, że całe mieszkanie będzie tworzyć stylistyczną i oryginalną całość. Ze względu na metraż zastosowałam kilka projektowych tricków, takich jak wykorzystanie przestrzeni nad obudową stelaża podtynkowego na szafkę, która dzięki ciągłości materiału będzie delikatnie ukryta, czy prysznic walk-in, wykończony płytką i oddzielony szklanym parawanem. Ważne były także praktyczne aspekty, dlatego lustro nad umywalką jest podniesione na wysokość płytki i pociągnięte aż do sufitu. Takie zabiegi powiększają optycznie nawet niewielką łazienkę.

Łazienka 13
Łazienka 12
OPINIA

architekta

Opoczno cenię za to, że podąża z duchem czasu. Chętnie sięgam po tę markę, ponieważ oferuje interesujące kolekcje ze wzornictwem wpasowującym się w aktualne trendy. Opoczno jako polska firma, mająca swoje fabryki na terenie naszego kraju, może szczycić się jakością na światowym poziomie. 

Opinia Architekta 14

Zapisz się do newslettera

nowe kolekcje, podpowiedzi, informacje