Z ponad 100 projektów Jury wybrało 3 zwycięskie prace oraz 11 wyróżnionych. Wybór był poprzedzony żarliwą dyskusją, w której finalne wyniki można zobaczyć tutaj.
Projekt Konkurs #OpocznoiArchitekci
Ogłoszony w mediach społecznościowych konkurs „Codzienność dobrze zaprojektowana” był adresowany do architektów i projektantów wnętrz. Mogli wziąć w nim udział doświadczeni profesjonaliści, młodzi adepci zawodu, jak również studenci i absolwenci wydziałów projektowania i designu. - Udział w konkursie to dla początkujących projektantów możliwość zmierzenia się zarówno z innymi wkraczającymi w świat architektury wnętrz, jak i tymi, którzy mają już bogate doświadczenie. Dzięki temu, to bardzo ciekawe wyzwanie zawodowe i duża nauka na przyszłość – mówi Grzegorz Goworek, architekt wnętrz i juror konkursu.
Małgorzata Matuzewicz
Brand Marketing Manager
Poza nagrodami pieniężnymi, zwycięzcy konkursu otrzymają możliwość szerokiej promocji.- Chcemy umożliwić architektom i projektantom biorącym udział w konkursie dotarcie do szerokiej społeczności osób zainteresowanych urządzaniem wnętrz. Opowiedzieć o ich projektach, pokazać jak różnorodnie można zaaranżować przestrzeń, w której codziennie przebywamy. – podsumowuje Małgorzata Matuzewicz, Brand Manager marki Opoczno.
I miejsce i nagrodę główną w konkursie zdobył projekt pracowni A2 Studio Architektury.
To projekt łazienki z użyciem kolekcji płyt gresowych Eternal, które pięknie równoważą się z rattanowymi matami zastosowanymi na ścianach. Projekt zachwyca lekkością i prostotą. To jasne, pogodne wnętrze, łączące elementy stylu boho i skandynawskiego, ale przede wszystkim pełne domowej przytulności.
- Projekt urzekł mnie tym, że udało się połączyć elegancję ze stylem skandynawskim. Wprowadzono delikatne beżowe kolory, które nadały tej przestrzeni nieco kobiecej subtelności – mówi Agnieszka Gumińska z portalu PLNDesign.pl, jurorka konkursu.
II miejsce jury przyznało pracy zgłoszonej przez studio NO Design.
W projekcie kuchni połączonej z jadalnią zastosowano płytki Santis (ściana nad blatem) oraz Color Crush i Calacatta Marble (podłoga). To luksusowe, przestronne wnętrze oferujące szereg funkcji. Płytki z rysunkiem kamienia tworzą zgraną i wysmakowaną kompozycję z drewnem oraz czernią. Projekt ujmuje przede wszystkim niezwykłą konsekwencją i ciekawym zastosowaniem produktu Opoczno.
- Ten projekt bardzo nas zaskoczył, m.in. tym, że użyto płytek w bardzo nietypowy sposób na podłodze, pokazując inną niż tradycyjna możliwość ich ułożenia – wyjaśnia Iza Gemzała.
III miejsce zajął projekt pracowni 010 Architekci
Nowoczesna łazienka w szarościach z użyciem płytek Noisy Grey oraz Calacatta Marble White przekonała jurorów prostotą, spójnością i ponadczasowością. To minimalistyczne wnętrze, w którym rządzą umiar i oszczędność form, a element dekoracyjny stanowi wzór kamienia na płytkach.
- Projekt jest minimalistyczny i ponadczasowy. Tak zaprojektowana łazienka, z wykorzystaniem zaproponowanych produktów, będzie dobrze wyglądać także za wiele lat – ocenia Kamil Białas, juror konkursu.
Wyróżnienia konkursowe – 11 projektów w gronie najlepszych
Wśród jedenastu wyróżnionych prac znalazły się projekty, które Jurorzy docenili za oryginalność, ciekawe rozwiązania i kreatywne podejście do zastosowania produktu Opoczno. W tym gronie znalazły się projekty reprezentujące atrakcyjne, lubiane przez urządzających style wnętrzarskie oraz stanowiące przykład umiejętnego operowania kolorem. Wyróżnienia oraz nagrody dodatkowe otrzymały:
Zapisz się do newslettera
nowe kolekcje, podpowiedzi, informacje